Усе нове завжди викликає певний острах і хвилювання. Відповідні переживання і у викладачів, і в студентів були пов’язані й із упровадженням в Університеті навчання з елементами дуальної освіти. Для здобувачів спеціальності 027 Музеєзнавство, пам’яткознавство бакалаврського рівня освіти така форма була започаткована у 2021–2022 н. р. на основі тристороннього договору між ЗВО, адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку та здобувачкою ІІ курсу Владиславою Миронюк. Кожного наступного року розширювалося коло роботодавців, готових прийняти на дуальну форму навчання бакалаврів і магістрів (Національний заповідник «Замки Тернопілля», Волинський краєзнавчий музей, Черемський природний заповідник), кількість здобувачів, охочих поєднувати теоретичне навчання та практичну діяльність.


Результат навчання студентів із елементами дуальної освіти – залучення їх до проведення майстер-класів, екскурсій, опису, атрибуції музейних предметів. Здобувачі активно використовують новітні інформаційні технології для популяризації серед постійних і потенційних відвідувачів їх діяльності. Різновекторною є взаємодія з дитячою аудиторією. Студенти пишаються, що є учасниками реалізації музеями та заповідниками завдань збереження й актуалізації культури України.


Досвід організації та проведення навчання з елементами дуальної освіти зі спеціальності 027 Музеєзнавство, пам’яткознавство доводить, що названий складник освітнього процесу надає студентам широкі можливості для формування професійних компетентностей, підвищує в них мотивацію до навчання, є важливим для подальшого успішного працевлаштування. Науково-педагогічні працівники, зі свого боку, можуть швидко реагувати на постійно змінювані вимоги ринку праці, посилювати роль роботодавців у підготовці фахівців, якісно модернізувати освітні програми.

Валентина НАДОЛЬСЬКА,
доцент кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства
та інформаційно-аналітичної діяльності
Фото 1. Буклет про Черемський природний заповідник, укладений Ангеліною Ткачук