У UCL School of managment (Великобританія) відбудеться освітній проєкт для підприємців-початківців, які прагнуть розвивати підприємництво для відбудови України.
Серію лекцій розробили доцент Волинського національного університету імені Лесі Українки, запрошений науковець UCL School of managment Наталія Грицюк і керівник навчання підприємництву Школи менеджменту UCL Pierre-Jean Hanard. Проєкт має на меті надати підприємцям-початківцям навички та знання, потрібні для втілення їхніх бізнес-ідей у реальність і підтримки відбудови України. До викладання лекцій приєднаються викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки: професор кафедри менеджменту Лариса Черчик, завідувач кафедри маркетингу Тетяна Сак і доцент кафедри фінансів Олена Івашко.

11 вересня 2023 року, напередодні початку серії лекцій «Наступне покоління підприємців для України», у Школi менеджменту UCL Наталія Грицюк провела презентаційний захід, де вітали поважних гостей і з UCL, і з української громади в Лондоні, щоб дослідити роль підприємництва у відбудові України щойно закінчиться війна.
На заході був присутній Вадим Пристайко, Посол України у Великій Британії, який поспілкувався з професором Geraint Rees, віцеректором UCL. Вони обговорили зміну підприємницького клімату в Україні після початку війни в країні. Посол України поділився власним баченням відновлення України та її становлення як ключового гравця в глобальних інноваціях і підприємництві.

Вечір розпочався зі звернення професора Давіде Равасі, директора Школи менеджменту UCL. Він привітав присутніх й обговорив новаторські дослідження та педагогічні підходи, за допомогою яких школа розв’язує низку суспільних проблем. Професор також пояснив, що підприємництво – ключовий стовп Школи менеджменту UCL, який пронизує всі програми й ініціативи.
Основним моментом вечора стала дискусія та сесія запитань і відповідей між Послом Вадимом Пристайком і професором Герайнтом Рісом, які пролили світло на суворі реалії війни, що змусила багатьох українців тікати до інших країн. Вадим Пристайко також звернув увагу на можливості, які цей закордонний досвід надає українцям, зокрема доцентові Наталії Грицюк, для розвитку своїх знань про інші галузі, установи й уряди. Зрештою, вони матимуть змогу запровадити ці знання в українську систему освіти.

Посол України також обговорив фундаментальну роль, яку жінки, а особливо жінки-підприємці, відіграватимуть у відбудові України. Він також розповів про основні сектори, які, на його думку, будуть вирішальними для відбудови процвітаючого українського суспільства: штучний інтелект, технології (і зелені, і стандартні) та фінанси.
Наталія Грицюк поділилася добіркою ідей для стартапів від аплікантів, більшість із яких повторювали галузі та потреби, які Посол України вважав потрібними для відбудови процвітаючої України. Учасники працюватимуть над низкою ідей для стартапів: від сталого тваринництва до культурної спадщини України. Безумовно, одна з найпопулярніших ідей, враховуючи гостру потребу тих, хто перебуває на передовій, щоб успішно одужати та реінтегруватися в суспільство в післявоєнній Україні, стосувалася психічного здоров’я та реабілітації.

Перебуваючи в Школі менеджменту UCL, доцент Наталія Грицюк також досліджувала екосистему стартапів Великобританії. Її висновки надали безцінне розуміння для підприємців-початківців в українській спільноті.
Тетяна САК,
заступник декана факультету економіки та
управління з діджиталізації та промоції