Два в одному: конференція і презентація книг

від redactor, 24 травня, 2016
Переглянути на сайті

20–21 травня на базі практик «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася Міжнародна науково-практична конференція «“Просвіта” і розвиток громадсько-культурного життя в Україні: історія і сучасність». Організатори – Лесин виш, Волинська крайова організація ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Волинська обласна державна адміністрація. 

У роботі конференції взяли участь чотирнадцять докторів наук із найбільших вишів України та Республіки Польща, науковці з Києва, Львова, Луцька, Чернівців, Рівного, Острога, Тернополя, Кременця, Донецька, Ольштина (РП), гості з Грецької Республіки. А ще – викладачі історичного факультету й інституту іноземної філології, аспіранти, студенти СНУ імені Лесі Українки.

Було обговорено широке коло питань з історії становлення та розвитку «Просвіти», сучасні проблеми та перспективи її розвитку. Гарячі дискусії розгорнулися навколо питань формування нової національної ідеї, місця та ролі «Просвіти» в гуманітарному векторі національної політики держави тощо.

У межах конференції відбувся науковий семінар «Громадсько-суспільний рух в Україні: особливості, тенденції проблеми». Усі учасники семінару оримали сертифікати Міністерства освіти і науки України, які свідчать про підвищення наукової кваліфікації і відповідають нормативному науковому стажуванню. Видано фаховий збірник з історичних наук «Науковий вісник СНУ імені Лесі Українки», де опубліковано розгорнуті доповоді учасників конференції.

Проте цим конференція не обмежилась. 21 травня відбулося п’ять презентацій наукових праць учасників конференції та творчого доробку волинського письменника Івана Корсака.

Серед презентованих монографій такі: книги професора Г. Бондаренка та кандидата історичних наук В. Кихтюк «Історична топоніміка Волинської області: назви населених пунктів», професорів А. Шмита та Г. Стронського «“Волинські Афіни” – між історією і сучасністю», декана відділу гуманістики Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, доктора історичних наук, професора А. Шмита «Кременецький ліцей як зразок просвітницької моделі школи на території України у першій половині ХІХ століття», доктора політичних наук М. Лазаровича «Леґіон Українських січових стрільців: формування, ідея, боротьба» та доктора історичних наук О. Каліщук «У тіні Волині? : історія vs пам’ять».

Запитання і відповіді, дискусії та роздуми вголос лунали в конференційній залі, автори дарували свої книги, ділилися науковими планами на майбутнє.

Щира й доброзичлива атмосфера, що панувала на конференції, гуртувала навколо себе учасників і після наукових дебатів. Спілкування продовжилося за філіжанкою кави, за місцевою юшкою під українську народну пісню, поезію, жарти.

Рада правління ВКО ВУТ «Просвіта» щиро дякує ректору СНУ імені Лесі Українки Ігорю Коцану і проректору з науково-педагогічної роботи та рекрутації Світлані Гаврилюк за підтримку та сприяння у проведенні конференції.

Людмила СТРІЛЬЧУК-ПРИТУЛЮК,

професор кафедри всесвітньої історії

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type